Anasayfa » İğne Oyası

İğne Oyası Havlu Kenarları

27 Haziran 2013 Bu Haber 3.824 kez okundu Yorum Yok

En güzel iğne oyası havlu kenarları örneklerini sayfamızda inceleyebilirsiniz. Birbirinden şık iğne oyaları sizleri bekliyor…

Ufak bir ayrıntı gibi görünse de oldukça zahmetli olan işlerden sayılan ve insanı yoran ama sonunda kullanırken göze hoş gelen ince işlerden sayılmaktadır. Bayanlar için emek harcanarak ve göz nuru dökülerek yapılan küçük ve basit gibi görünse de emeğin ifadesi olan iğne oyası havlu kenarları modelleri, oldukça değerlidir. Bilmeyen hanımlar için değil de elinden iş gelen bayanların büyük bir zevkle yapmış oldukları uğraşlardan sayılmaktadır. Evimizin birçok yerinde kullanmış olduğumuz havlular, mutfakta olsun banyo ve tuvaletlerde olsun sıkça değiştirdiğimiz ürünler arasındadır ve devamlı olarak değişerek kullanılmaktadır.

İğne oyası dendiği zaman sadece havlu kenarlarında değil, başörtülerde, yazma kenarlarında, fular kenarlarında ve örtü kenarlarında kullanılmaktadır. Emeğin ürünü olarak kabul edilen önceleri annelerimizin çeyizlerinde oldukça çok bulunan ve hepsi oyalı olan ürünlerden oluşmaktaydı. Günümüzde genç kızlarımızın çeyizlerinde bulunan eşyalar daha çok hazır olan eşyalardan oluşmaktadır. Ancak yine de el emeği göz nuru olarak bilinen eşyaların bulunması makbuldür. Havlu alırken alacağınız havlunun kurulama özelliğinin iyi olması ve pamuklu olası gerekmektedir. Özellikle genç kızlarımızın çeyizleri için anneleri onlara en iyi havlulardan almalıdır. Ve havlunun rengine uygun olan renklerden çeşitli iğne oyası modellerini de yaparak havluya farklı bir hava katabilir.

İnsanların kullanmaya kıyamadıkları, özenerek yaptıkları ve düğünlerde arabaların aynalarına da takılan gelinle damadın ismi olan havlular çok şık durmaktadır. Çiftin isminin olduğu ve en yakınların arabasına takılan iğne oyalı havlu kenarı modelleri çok güzel görünmektedir. Genç kızları bulunan annelerin kızları için yazma kenarlarında ve havlu kenarlarında iğne oyasını yapması gerekmektedir.

Özellikle çeyizlik için boncuklu havlu kenarı modelleri, çiçek motifli havlu kenarı modelleri, dantelli havlu kenarı modelleri, geniş halkalı havlu kenarı modelleri, el işi havlu kenarı modelleri, kalpli havlu kenarı modelleri, çiçek halkalı havlu kenarı modelleri, halkalı havlu kenarı modellerini yapabilirsiniz. Genç kızlarımızın pek ilgisi olmasa da annelerinin çeyizlere olan merakı gözden kaçmıyor. Evlerin vazgeçilmez aksesuarlarından olan havlularımızı, dantel ve iğne oyası şeklinde de yaparak sanat eseri yaratabiliriz.

En yeni havlu kenarı modellerini sitemizin resim galerisinden inceleyebilirsiniz. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. Sağlıcakla kalın.

Anahtar Kelimeler; gelin arabasına takılan havlu

Benzer Haberler

  1. Sade Gelinlik Modelleri
  2. Prenses Gelinlik Modelleri
  3. Bebek Şapka Ve Patik Modelleri
  4. Tesettür Elbise Modelleri 2013
  5. Kahverengi Babet Modelleri
Etiketler: ,

Degerli Yorumlarinizi Eksik Etmeyiniz

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Copyright © 2013 ~ Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yayınlanmasını istemediğiniz bir yazı & içerik, reklam veya öneri, şikayet yada herhangi bir isteğiniz varsa sitenin sağ üstündeki iletişim formunu kullanabilirsiniz.