Anasayfa » Lazer Uygulamaları

Lazer Lipoliz Yaptıranlar

20 Mayıs 2013 Bu Haber 1.992 kez okundu Yorum Yok

Lazer Lipoliz nedir ve Lazerlipoliz ile yağ aldırma nasıl yapılır? Bu işlem kaç dakika sürer ve lazerli poliz yaptıranların yorumlarını sayfamızda bulabilirsiniz.

Lazer lipoliz kabaca cerrahi bir işlemdir. Lokal anestezi altında yapılan basit bir cerrahidir. Burada uygulanan yöntemde kullanılan cihaz lazer dalgasını bir cam elyafı vasıtasıyla çok ince bir kanülün (1 mm) ucuna taşıyan bir sistemden ibarettir. Tabii burada liposakşını olan hastalar açısından önemli üstünlüğü daha küçük bir delikten girmesi. Nerdeyse iğne deliği kadar bir delikten içeri giren parçanın, içerde gezinirken orada bulunan yap hücrelerini parçalaması işlemidir. Kimi zaman tabii genel anestezi altında da lazerlipoliz yapılmaktadır. İlla local anestezi şeklinde yapılacak diye bir durum mevcut değildir. Bunu da unutmadan belirtmek istedik.

Lazerpoliz de seçilen vakalar, belli bölgesel alanlara hitap ettikleri için lokal anestezi ile yapılması mümkündür. Hangi bölgeye yapılacaksa yaklaşık 1 mm’lik iğne deliği kadar bir delikten, cihazın kanülü içeriye yerleştirilerek cildin altında ritmik hareketlerle, sadece cihazın vereceği enerji, cihaz tarafından ayarlanacak şekilde gezdirilir ve o bölgedeki yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır. Burada cerrahın yaptığı şey sadece hangi bölgede olduğu ve ne kadarlık bir işlemin gerekli olduğuna dair bir bilgi vermektir. Yani cerrahın işi sadece bir düğmeye basmaktan ibarettir diyebiliriz.

Lokal anestezi tercih edildiği zaman, bölgelerin sayısı artarsa, bu durumda seanslara bölmek gerekmektedir. Mesela göbek bölgesi ile basen bölgesi bir de bacak içi eklerseniz, bu lokal anestezi dozumuzun yetersizliği nedeniyle birkaç seansa bölmek gerekmektedir. Çok fazla yağlanması olan, göbek bölgelerinde özellikle lazer lipolizin ikinci seansa ihtiyacı olabilir. Genellikle belli bir süre geçtikten sonra tercih ettiğimiz süre 1 ile 3 ay arasında değişmektedir. Bu yaranın iyileşme sürecine bağlıdır. İşlem anı oldukça kısadır. Yapılan bölgeye göre işlem süresi değişmektedir. 4-5 dakikadan 8-10 dakikaya kadar bir süre zamanı vermemiz doğru olur. Hatta local anestezi işlemi ile vücudun uyuşması, lazer işleminden daha uzun sürmektedir.

Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz

Anahtar Kelimeler; lazer lipoliz yaptiranlar, lazer lipoliz yaptıranların yorumları, yağ aldırma işlemi yaptıranlar, yağ aldırma işlemi yaptıranların yorumları

Benzer Haberler

  1. Bebeklerde Cilt Soyulması
Etiketler:

Degerli Yorumlarinizi Eksik Etmeyiniz

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Copyright © 2013 ~ Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yayınlanmasını istemediğiniz bir yazı & içerik, reklam veya öneri, şikayet yada herhangi bir isteğiniz varsa sitenin sağ üstündeki iletişim formunu kullanabilirsiniz.