Anasayfa » Giyim İpuçları

Vücut Şekline Göre Giyim

15 Mayıs 2013 Bu Haber 1.152 kez okundu Yorum Yok

Vücut tipine göre giyinmenin ipuçları. Vücut tipleri ve bu vücut tiplerine göre seçebileceğimiz kıyafetlerden bahsedilmektedir…

Kıyafetleri vücut şeklimize göre seçmemizde fayda var. Vücudumuzun neresi güzel, neresi çirkin? Önce aynanın karşısına geçelim ve kendimize dürüst olarak baştan aşağı bakalım. Neremiz güzel, neremiz çirkin bunların hepsini ayrıştıralım ve güzel olan bölgemizi ortaya çıkarak şekilde, çirkin olan bölgemizi ise geri plana atacak şekilde giyinebiliriz.

Vücut şeklimiz bizim giyimimizi etkileyen en önemli unsurdur. Vücut şekillerimiz 4’e ayrılır. Bunlar üçgen, ters üçgen, kare ve kum saati vücut şekilleridir. Genelde Türk kadınının vücudu kum saatidir. Kum saatinden kastımız ince bir bel, geniş göğüs ve geniş kalçalar. En güzel vücut tipi budur.

Kare Vücutlu Bayanlar İçin Kıyafet Önerileri
Kare vücut şekli dediğimiz omuz, bel ve basen orantısı olmayan yani o ölçüler birbirine yakın olan vücut şeklimize denir. Burada önemli olan dikkatleri belimizden uzaklaştırmaktır. Belinizi giymiş olduğunuz bir tülle kapatabilirsiniz. Örneğin bacakları güzel bir bayansanız, diz üstü etek giyebilirsiniz. Giymiş olduğunuz eteğin rengi de burada önemli rol oynamaktadır. Seçtiğiniz renk dikkatleri alt bölgeye çekmesi gerekmektedir.

Kum Saati Vücutlu Bayanlar İçin Kıyafet Önerileri
İnce bel, kalın kalça ve kalın göğüs vücut şekline verilmiş isimdir. Burada önemli olan belimizi ortaya çıkaracak şekilde, vücut hattımızı gösterecek şekilde elbiseler giymemiz gerekir. Vücudumuza dar veya bol olmayan, vücut ölçülerimize uygun elbiseler seçmemiz gerekmektedir. Elbiselerin geliş kavisi ile beraber ince belimizi ortaya çıkararak şık görünebiliriz.

Üçgen Vücutlu Bayanlar İçin Kıyafet Önerileri
Üçgen vücudu anlatmak gerekirse hemen elimizi üçgen şekline getirelim ve üst kısmımızın dar yani omuzlarımızın dar, aşağıya doğru genişleyen bir vücut şeklinden bahsediyoruz. Vücutta dengeyi sağlamak önemlidir. Üçgen vücutta giyeceğimiz gömlek veya ceketlerde kol kısımları biraz daha abartılı olması gerekmektedir. Çünkü vücutta kalça ile üst dengeyi sağlamak gerekir.

Bir de ters üçgen vücut şekli vardır. Bu vücut tipi atletik ve geniş omuzlardan oluşur. Aşağıya doğru daralan bir kalçadan bahsediyoruz. Dolayısıyla dikkatler hiçbir zaman omuzlarda olmamalı. Buna göre kıyafetler seçilmelidir.

Bu konu hazırlanırken Stil Danışmanı Melike Çarpatan’ın röportajları kaynak alınmıştır.

Vücut Şekline Göre Giyim

Vücut Şekline Göre Giyim

Benzer Haber Yok.

Degerli Yorumlarinizi Eksik Etmeyiniz

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Copyright © 2013 ~ Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yayınlanmasını istemediğiniz bir yazı & içerik, reklam veya öneri, şikayet yada herhangi bir isteğiniz varsa sitenin sağ üstündeki iletişim formunu kullanabilirsiniz.